«Camp GLOW-2018»  у  Недобоївській  ОТГ

         Володіння іноземними мовами є важливим інструментом для зростання конкурентоспроможності нашої держави та її європейської інтеграції. Без знання іноземних мов немає ні сучасної науки, ні вищої освіти. Один із нестандартних підходів для забезпечення якісного навчання дітей мовам та здійснення позакласної роботи – це створення літніх мовних таборів з іноземних мов.

      5-6 липня в Недобоївській  ОТГ на базі Будинку культури с. Недобоївці волонтери Корпусу Миру:  Емелі  Ессі, Крістін, Ерін  та  перекладач  Ольга Мазур  проводили  літній  мовний  табір  «Camp GLOW-2018», на який  були запрошенні  дівчатка віком від  15 до 19 років (30 учасниць). Заняття проводилися з 10.00 до 15.00. Учасникам табору було запропоновано тренінги та заняття для  розвитку особистості. Тут обговорювали теми самооцінки, лідерства, гендерної ролі (відмінювання), гендерної рівності, здоров’я тощо. Більше того, діти зустрілися з іншими волонтерами, змагалися у спортивних іграх та робили творчі завдання.

GLOW – «Girls Leading Our World» – «Дівчата керують світом.  Основним завданням такого  табору було  заохотити та  об’єднати молодих українських дівчат-лідерів з метою підвищення  рівня інформованості про гендерні питання в Україні, особливо тих, з якими сьогодні стикається молодь.   Дводенна  програма включала  в себе тренінги для  розвитку особистості, презентації , інтерактивні ігри, написання проектів. Усі заняття  спрямовувалися  на те, щоб  навчити повазі, відповідальності, волонтерству, участі у громадських заходах, лідерству, а також після повернення додому поширити  здобуті знання у  громаді. Такий табір сприяє розвитку волонтерського руху в громаді, утверджує віру в те, що кожний підліток (тінейджер) може змінити життя своєї громади на краще і надає їм  можливості для саморозвитку у веселій і дружній атмосфері. Здобувачі знань отримали новий цікавий досвід та можливість застосувати свої знання на практиці: розвивали інтерес до вивчення іноземної мови, подолали мовний бар’єр, активізували вживання лексики, вивченої на уроках, збагатили словниковий запас, розвивали творчі здібності, розширили загальний кругозір. Під час проведення  «Camp GLOW-2018» були присутні: Кирнац Н.Д., начальник відділу освіти, молоді та спорту Недобоївської сільської ради, головні спеціалісти  – Барабаш Н.М., Боцько Д.Й., Бобик Г.В., керівник МЦ – Біляк В.В.,  керівник МО вчителів іноземних мов – Голик Т.В., директор  будинку культури с. Недобоївці – Казанкова А.Д., сільський бібліотекар – Щербата В.М.

        Після закінчення роботи табору  дівчатка ділилися враженнями.

Ліза: «Мені сподобалися тренінги, де ми обговорювали тему самооцінки. Наша самооцінка полягає в тому, як ми себе почуваємо. Наприклад, якщо у нас низька самооцінка, нам не подобається, ми не думаємо, що ми є цінною людиною, і тому ми не поводимося впевнено. Погана самооцінка є центром багатьох труднощів, які ми відчуваємо.»

 Тетяна: «Цікавими були презентації та заняття про лідерство. Кожен з нас вважає, що ми маємо гарне уявлення про те, що означає бути хорошим лідером, але коли мова йде про визначення поняття, то картина не настільки ясна. Для деяких лідерство – це мотивація, для інших вона дорівнює результатам, це натхнення. Лідер має  знаходитися на службі в команді, а не навпаки. І сьогодні я дізналася, що одним з основних якостей будь-якого лідера, який прагне до успіху, є саме емоційний інтелект та вміння – часто вроджені, що змушує лідерів ставити себе на місце інших, розуміти  їхні  проблеми  та  вирішувати  їх.  Лідери знають секрети своєї справи і тому можуть співпереживати з членами команди: це співпереживання надихає та встановлює зв’язки, які в кінцевому підсумку призведуть до успіху.»

Анастасія: «Такий  табір  виховує лідерські якості  в дусі гендерної рівності, а також розвиває навички вирішення проблем шляхом виконання практичних завдань. Ми навчалися  працювати  у команді, мали нагоду побувати у ролі, як лідера так і просто члена команди. Дуже цікаво вчитися, бути соціально активними членами суспільства.»

      Слід відмітити, що учасниці були дуже активними у різних видах діяльності, уміло працювали у групах та парах, за що їм  було вручено відповідні  сертифікатами.

       Підсумком роботи табору стало урочисте закриття, на якому дівчатка, виконуючи проектні роботи та створюючи презентації, відзначили найцікавіші моменти з життя табору.

       На завершення,  освітяни Недобоївської об’єднаної територіальної громади  подякували  волонтерам Корпусу Миру за проведений  цікавий захід, завдяки  якому усі учасники отримали не тільки нові знання, можливість спілкування з живим носієм мови, а й отримали море позитивних вражень  та емоцій,  побажали здоров’я,  творчих злетів,  натхнення у кожній  справі.   

Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *