Свято творчої обдарованості 2018 року «Я – талант»

Першочервневий сонячний  літній ранок зібрав школярів, учителів, батьків та почесних гостей Недобоївської територіальної громади в приміщенні  місцевого Будинку культури по дозвіллю та відродженню народних традицій  на свято творчої обдарованості 2018 року «Я – талант».  Цьогоріч, у ході проведеного заходу,  презентовано збірку досягнень юних обдарувань за такими номінаціями: «Генії навчання», «Юні знавці рідної мови», «Квітка таланту», «Спортивна гордість громади», «Омріяна професія», «Гордість освіти Недобоївської ОТГ», «Батьківська любов».  Свято проводилося в День захисту дітей, а це не тільки їх свято, це й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб росли щасливими, навчалися та займалися улюбленою справою.

Розпочав свято обдарованих дітей та їх наставників Зразковий аматорський ансамбль гармошкарів, засновником та керівником якого є відмінник народної освіти Гайдеєк Григорій Антонович.

На святі були присутні гості, які постійно підтримують  ініціативи, спрямовані на розвиток творчого потенціалу підростаючого покоління: Юзва Юрій Михайлович – сільський голова, депутати: обласної ради – Жук Юрій Григорович  та районної – Тодосійчук Вячеслав Іванович,  Кобєлєва Марія  Сергіївна – заступник директора Чернівецького обласного ЦЗ, Трофіменко Аліна Михайлівна – заступник директора Хотинського РЦЗ, Василенко Галина Макарівна – голова райкому профспілки працівників освіти і науки, виконуючі обов’язки старости сіл Ставчани – Січкар Василь Борисович, Долиняни – Дудчак Валентина Григорівна.

З вітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу освіти, молоді та спорту Недобоївської сільської ради Кирнац Надія Дмитрівна.  Слова щирої подяки адресувала  наставникам-учителям, які підготували призерів олімпіад та конкурсів,  батькам за  любов, увагу, турботу, наполегливу працю над розвитком їх юних обдарувань, учням, які своїми знаннями, талантами підносять авторитет школи та громади, беручи участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін на обласному рівні, у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах різного спрямування, а також у спортивних змаганнях.

Серед призерів у 2017/2018 навчальному році п’ятеро учнів Недобоївського НВК І-ІІІ ступенів, які  посіли вісім призових місць на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад: Маслюковська Анастасія, Синогач Татьяна, Ваймер Катерина, Требик Артур, Коваль Ангеліна.

Приємно відзначити, що вихованці закладів загальної середньої освіти Недобоївської ОТГ люблять і шанують рідну  мову, тому і результати в Міжнародному конкурсі   знавців української мови вагомі – чотири призери: Біляк Григорій, учень 4 класу  та Коваль Олександр, учень 3 класу Недобоївського НВК І-ІІІ ступенів, Бурлака Діана, учениця 8 класу та Настюк Владислав, учень 9 класу Керстенецької ЗОШ І-ІІ ступенів. До речі, Настюк Владислав став переможцем ІІІ етапу  у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості в номінації «Література» та учасником  ІУ етапу.

Не варто доводити, що кожна нація сильна своїми талантами, а талант завжди родом з дитинства.  Кажуть, що людина народжується із зерном у руці, тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. Правильно посіяне зерно таланту нашими педагогами дало хороший урожай, бо п’ятеро учнів посіли призові місця на обласному рівні в конкурсах дитячої та юнацької творчості. Серед них Манюк Анна, учениця Недобоївського НВК І-ІІІ ступенів – І місце та Брицька Олеся, учениця Долинянської ЗОШ І-ІІ ступенів – ІІІ місце у фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» в номінації «Декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво». Свої здібності до малювання проявила Брагар Тетяна, учениця Недобоївського НВК І-ІІІ ступенів і посіла ІІІ місце в обласній виставці-конкурсі «Галерея мистецтв». Майстерність декламувати вірші виявила Заньковська Емма, учениця Недобоївського НВК І-ІІІ ступенів, посівши ІІІ місце в обласному учнівському поетичному конкурсі «Читаємо вірші Юрія федьковича». Неабиякий дар співати має Бурячок Олександра, учениця Недобоївського НВК І-ІІІ ступенів, тому здобула перші місця у Всеукраїнському фестивалі мистецтв «Бессарабський колорит» та в ІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Перлина Кам’янця».

Учні громади живуть цікавим, насиченим життям. Їм підвладні не тільки вершини науки. Вони гідно проявляють себе і в підкоренні олімпійських висот. У номінації «Спортивна гордість громади» відзначено Романюка Дениса, учня Недобоївського НВК І-ІІІ ступенів, за ІІ місце у змаганнях з боксу у відкритому Кубку «Спартак» та волейбольну команду молоді Недобоївської об’єднаної територіальної громади за І місце в районних змаганнях сільських ігор з волейболу, керівник Безверхній  Віктор Григорович, учитель фізичної культури Недобоївського НВК І-ІІІ ступенів

На святі творчої обдарованості прозвучала авторська поезія Тенкуляк Ангеліни, учениці 9 класу  Недобоївського НВК І-ІІІ ступенів, яка була представлена на конкурс «Майбутня професія очима дітей», що проводився Центром зайнятості Хотинського району.  У своїх малюнках, прозових творчих роботах, віршах учнівська молодь закладів освіти Недобоївської громади втілила свої мрії про професію за покликанням, за що були нагороджені подяками та цінними подарунками даної установи.

Багата юними талантами Недобоївська об’єднана  територіальна громада і це завдяки тому, що живуть і працюють тут мудрі, працьовиті люди, які дали нашим юним талантам крила надії, творчості, наснаги. Вони завжди були і залишаються надійним оберегом шкільного спокою та гармонії, створюють атмосферу безпеки та довіри в школі. Високо оцінено роботу педагогічних працівників громади за бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність, досягнуті успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління. Подяками відділу освіти, молоді та спорту Недобоївської сільської ради відзначено учителів Недобоївського НВК І-ІІІ ступенів – Деркач Тетяну Іванівну, Давню Марію Олександрівну, Малу Юлію Ігорівну, Гайдеєк Лідію Пантелеївну, Владику Маргариту Олександрівну, Миронець Інну Дмитрівну, Боднарюк Сільву Григорівну, Виклюк Людмилу Вікторівну та Томіну Лідію Олександрівну; Гаврилян Тетяну Іванівну, учителя Керстенецької ЗОШ І-ІІ ступенів, Дідух Олесю Анатоліївну, учителя Долинянської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Успіхи в олімпіадах, конкурсах народжують почуття гордості не тільки в переможців цих змагань, але й у їхніх батьків. Адже саме батьки з раннього віку прищеплюють малюку інтерес до творчості. Від тих умов, які вони створили для розвитку та навчання дитини в сім’ї, залежатиме її прагнення до навчання та бажання розвивати свої вподобання. Тож насамкінець найтепліші привітання та найщиріші побажання за чуйність, за підтримку, за терпіння, за розуміння Надія Дмитрівна адресувала  батькам. Усіх переможців, призерів та вчителів, які їх готували, нагороджено грошовою премією та цінними подарунками.

Вітали юних обдарувань, їх наставників та батьків гості – Кушнір Елізабет та Гончарук Аріна жартівливою піснею, Зразковий аматорський танцювальний колектив «Топ-Данс», під керівництвом Кушнір Галини Андріївни, полонили присутніх своїм співом Боднарюк Софія та Бурячок Олександра, учениці  Недобоївської ОТГ. Зачарувала музичною композицією  «Колискова» сім’я Карпляків із села Долиняни. Неперевершеним був танець «Пеппі Довгапанчоха» Садової Христини, вихованки дошкільного підрозділу Недобоївського НВК, керівник Палій Діана.

Ми ще раз переконалися, що нам є ким пишатися, до чого прагнути і куди рости. Є потужний потенціал творчої та обдарованої молоді, учительської та батьківської громади, а ще велике бажання бачити свого учня, свою дитину успішною, потрібною людям і суспільству.

Тож хочеться щиро побажати учнівській молоді подальших успіхів, знайти себе в житті, щоб обраний шлях був радісним і світлим. І пам’ятати, що знання – найбільший скарб. Щоб заволодіти ним, потрібно постійно вчитися, не боятися відкривати сторінки нового, невідомого.

На завершення свята, завдяки Жуку Юрію Григоровичу   та Тодосійчуку  Вячеславу  Івановичу,  усі  діти  мали можливість  пригоститися солодощами.

День захисту дітей у Недобоївській ОТГ вдався на славу!

Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *