Тиждень безпеки життєдіяльності

дитини у ЗДО с.Керстенці

 Заклад дошкільної освіти с. Керстенці забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного, нешкідливого утримання дітей, раціонального харчування. Здоров’я, його охорона та зміцнення, безпека дітей повинні бути життєвою стратегією, пріоритетом у роботі закладів дошкільної освіти.              На виконання наказу відділу освіти, молоді та спорту Недобоївської сільської ради від 06.04.2018 року №91 «Щодо організації та проведення Тижня знань основ життєдіяльності у закладах освіти, підпорядкованих Недобоївській сільській раді» та з метою закріплення і поглиблення знань дітей про безпеку життєдіяльності, поведінку в надзвичайних ситуаціях, попередження дитячого травматизму, пропагування знань з основ безпеки серед батьків, з 23 по 27 квітня 2018 року в ЗДО с. Керстенці проведено «Тиждень безпеки життєдіяльності дитини».
         Метою проведення «Тижня безпеки дитини» є поліпшення якості освітнього процесу з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок, щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій.
         Під час «Тижня безпеки дитини» проведено ряд заходів:
Для педагогів:
         Проведені інструктажі: з ОП та ПП;
         Протягом тижня була надана консультативна допомога молодим вихователям з проведення заходів «Тижня безпеки дитини»  завідувачем та медичною сестрою старшою.
        Для  батьків:
вихователі провели консультацію «Як зробити свій дім безпечним для дітей», під час якої ознайомили з різними формами профілактичної роботи щодо формування у дошкільнят безпечної поведінки, та як діяти в разі нещасного випадку.
        У проведенні «Тижня безпеки дитини» прийняли участь всі групи закладу.
        23 квітня проведено зустріч з працівниками поліції.
Вони ознайомили дітей із правилами поведінки на дорогах. Учасниками заходу стали всі групи. Для дітей провели урок правил переходу через пішохідний перехід, правильність переходу, у випадку, якщо зебри немає, як правильно їздити на велосипеді, на санках. Було зроблено опитування й закріплення раніше набутих знань типу, за яким номером потрібно звертатися до поліції, пожежної, швидкої. Актуальними були питання значення дорожних знаків, правильність розпізнавання пожежної машини і машини поліції та швидкої допомоги.Правоохоронці розповіли дітям про проїжджу частину вулиці, рух транспорту і регулювання його світлофорами.
        25 квітня до вихованців закладу завітали пожежна команда. Діти познайомилися з нелегкими буднями служби пожежників-рятівників, а також повторили правила протипожежної безпеки та правила поведінки в надзвичайних ситуаціях. Працівники пожежної частини показали пожежний автомобіль, захисне спорядження пожежних-рятувалників, бойовий одяг та пожежно-технічне обладнання для гасіння пожеж та рятування людей, яке знаходиться в пожежних автомобілях.
        Діти не тільки побачили пожену машину, різноманітне обладнання для гасіння пожежі, а й посиділи в самій машині, потримали в руках водяний шланг, послухали цікаву розповідь про засоби пожежогасіння, важливість та відповідальність роботи пожежників, їхню сміливість при виконанні свого обов’язку. Діти були в захваті та на мить відчули себе справжніми пожежниками. Хлопчики вирішили обрати собі професію пожежника, щоб допомагати людям і приборкувати вогонь.
       У  групах на заняттях:
       У другій молодшій групі «Бджілка» та старшій групі вихователі провели з дітьми заняття «В гостях у світлофора» під час якого закріпила  елементарне уявлення про вулицю, дорогу, тротуар, знання кольорів світлофора та робили аплікації – світлофор.
        У першій молодшій групі «Бджілка» було проведено заняття «Подорож їжачка дорогами нашого села» на якому вихователь вчила дітей самостійно вирізняти основні небезпечні чинники довкілля та правила дорожнього руху, закріпила знання про значення світлофора на вулиці.               
        У різновіковій групі  “Сонечко” вихователь провела заняття «Таблетки – вітаміни» (служба 103), під час якого  закріпила знання дітей про те, що ліки- не іграшка, що багато хвороб можна лікувати за допомогою вітамінів, які містяться в овочах і фруктах. А також побували в сільській АЗПСМ. Нас там радо зустріли працівники амбулаторії. Під час заходу діти мали можливість побачити, як працює медичний персонал, та як використовують медичне обладнання. Під час екскурсії дітки перебували під великим враженням, задавали багато питань та з цікавістю слухали відповіді.
        У молодшій групі «Бджілка» було проведено заняття «Сірничок маленький, а біда велика» під час якого вихователь продовжувала вивчати з дітьми правила пожежної безпеки.
        У старшій групі «Сонечко» вихователь провела з дітьми заняття «Вогонь злий і добрий», де ознайомила дітей із значенням вогню в житті людей та шкоду під час необережного поводження з ним.
      Для батьків:
      У групових батьківських куточках оформлені наочності, розроблені поради і рекомендації та пам’ятки «Бережемо життя і здоров’я дітей», «Правила пожежної безпеки», «Безпека дорожнього руху» та ін..
       Тема безпеки життя дитини невичерпна, вона не обмежена Тижнем, а повинна звучати постійно. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються сьогодні, обов’язково знадобляться в майбутньому.
        Працівники амбулаторії сімейної медицини с. Керстенці провели інструктаж щодо надання першої долікарської допомоги з працівниками ЗДО.

Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *