Національно-патріотичне виховання  учнівської молоді в Недобоївській ОТГ

Сьогодні в умовах величезних змін у соціальному, економічному і політичному житті України постала проблема радикальної перебудови у сфері виховання. Державна національна доктрина визначила головну мету національно-патріотичного виховання на сучасному етапі – це передача молодому поколінню соціального досвіду, багатства духовної культури народу, його національної ментальності, своєрідності світогляду і на цій основі формування особистісних рис громадянина України: національної свідомості, розвинутої духовності, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, фізичної, екологічної культури, розвиток індивідуальних здібностей, таланту. 

Актуальність національно-патріотичного виховання громадян, особливо дітей та молоді, зумовлюється процесом консолідації та розвитку українського суспільства, сучасними викликами, що стоять перед Україною і вимагають дальшого вдосконалення системи національно-патріотичного виховання, оптимізації державної політики у зазначеній сфері.

Враховуючи актуальність національно-патріотичного виховання на сучасному етапі, 23 квітня 2018 року на базі Керстенецької ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся семінар заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів закладів освіти, підпорядкованих Недобоївській сільській раді, на тему «Сучасні пріоритети освітньо-виховного процесу в контексті національно-патріотичного виховання дітей та молоді».

З посмішкою на вустах, з допитливим поглядом, святково одягнені у вишиванках,  вихованці школи представили візитну картку, в рамках якої ознайомили  присутніх зі своїм  закладом освіти, педагогічним колективом, досягненнями учителів та учнів на територіальному  та  обласному  рівнях  участі  в   конкурсах   та   предметних   олімпіадах  (Савчук Ю.В. – педагог-організатор).

         Відкрила семінар та  ознайомила  з планом роботи Кирнац Н.Д., начальник відділу освіти, молоді та  спорту  Недобоївської  сільської  ради.

У ході презентації «Основні пріоритети національно-патріотичного виховання» Надія Дмитрівна  акцентувала увагу учасників семінару   на вихованні Особистості як Патріота, Інноватора в умовах Нової української школи та зауважила, що у кожному закладі освіти спільно із батьками повинно бути створене  сприятливе освітнє середовище  для оптимального розвитку, розкриття творчого потенціалу педагогів і учнів, формування основних життєвихкомпетентностей особистості, які сформовані на основі:

– педагогіки, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками;

– орієнтації  на   потреби   учня  в освітньому процесі, дитиноцентризму;

– наскрізного процесу виховання, який формує моральні цінності.

Дячук А.І., директор школи, представила присутнім заклад освіти та  навчально-виховну проблему, над якою вони працюють.

Савчук Ю.В., педагог-організатор, презентувала форми роботи, які проводилися в закладі в рамках національно-патріотичного виховання.

Учасники семінару мали нагоду переглянути фрагменти  відкритих виховних годин:  «Хай  в  серці  кожної  дитини  живе  любов  до  України»

(2 клас, класовод – Димітраш С.Д.), «Ми – громадяни України, ми – громадяни Всесвіту» (9 клас, класний керівник – Урсуляк Л.В.).

На  засіданні учнівського самоврядування з порядком денним: звіт про виконану роботу за березень, участь в акції «Шкільне подвір’я», підготовка до святкування Дня Перемоги, яке підготувала разом з лідерами Юлія Віталіївна, продемонстровано уміння учнів самостійно планувати, вносити пропозиції та координувати роботу класних колективів щодо участі в суспільно-корисних справах закладу.

Приємне враження справила на учасників семінару, екскурсія в літературний музей письменників Хиждеу та в музей етнографії.

Не залишив нікого байдужим до горя людського, посіяного Чорнобильською трагедією, виховний захід «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської» (Савчук Ю. В., педагог-організатор).

«Успішне майбутнє творимо сьогодні» (виховання в родині) – на таку тему був проведений тренінг серед батьків учнів Керстенецької ЗОШ   Дарією Йосипівною Боцько – головним спеціалістом  відділу освіти, молоді та спорту Недобоївської сільської ради, під час якого учасники визначали основні пріоритети родинного виховання та ділилися цінними порадами щодо належних взаємостосунків зі своїми дітьми.

По  завершенню Кирнац Н. Д. підвела підсумки роботи  семінару та ознайомила з проектом  рекомендацій  для  удосконалення роботи в напрямку  національно-патріотичного виховання в закладах освіти, адже в Україні національно-патріотичне виховання дітей та молоді є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо розвитку громадянина як високоморальної особистості, яка плекає українські традиції, духовні цінності, володіє відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатна реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства, сповідує європейські цінності, готова до виконання обов’язку із захисту Батьківщини, незалежності та територіальної цілісності України.

 

Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *